180 година постојања Основне школе "Карађорђе“

16.03.2017. Основна школа "Карађорђе" из Горњег Матејевца је у Регионалном центру презентовала рад ученика и наставника. Повод је било  обележавање 180 година постојања Основне школе "Карађорђе“. Представљању рада школе присуствовали су ученици и родитељи, наставници који раде у школи као и колеге из других школа. Присутнима се најпре обратио директор школе Драган Здравковић, а затим су наставници и ученици презентовали свој рад и часопис "Школа у тренду".
Ова школа је једна од најстаријих у Нишавском округу, тачније од ње је старија једино ОШ "Учитељ Таса". Школа је почела са радом 1836 године. На почетку рада школа није имала своју зграду и радила је са краћим и дужим прекидима. Године 1919. село је захтевало од Министарства просвете отварање школе и уз одлуку Министарства, школа је почела са радом 3. новембра 1919.године. Школа је пре II светског рата носила име “Карађорђе”.
Данас школа има 263 ученика, 42 радника, 16 одељења, од тога 12 у матичној школи и по два територијално издвојена одељења у Кнез Селу и Доњем Матејевцу. У школи постоје и три васпитне групе за рад са предшколском децом, једна група у матичној и две при издвојеним одељењима.

IMG 1292 IMG 1291 IMG 1310 IMG 1303