Почетак реализације пројекта "Физика за најмлађе"

23.10.2017. Прва радионица у пројекту Физика за најмлађе одржана је у учионицама Регионалног центра. За групу од 38 ученика нишких школа узраста од првог до петог разреда, радионице су водили Љубиша Нешић и Драган Радивојевић са Природно математичког факултета и Татјана Мишић из ОШ "Чегар". Основна идеја пројекта је организовање радионица у којима ће се ученици млађих разреда основне школе упознати са научним и техничким садржајима на начин примерен њиховом узрасту. Циљ радионице је да помогне деци да каналишу своје идеје и истраживања како би  усвојили битне научне концепте.

На радионицама су садржаји физике представљени кроз огледе примерене деци. Пројекат се састоји из четири радионице које ће се током новембра и децембра реализовати у Регионалном центру. Финансијску реализацију омогућио је Центар за промоцију науке, после конкурисања по Јавном позиву.

IMG 2536 IMG 2540 IMG 2550 IMG 2530 IMG 2535 IMG 2533