Реализација семинара „Математичке радионице“

18.11.2017. У Центру за стручно усавршавање у Кикинди реализован је акредитовани семинар „Математичке радионице“, каталошки број 269 (8 бодова). Семинару је присуствовало 14 наставника математике из основних и средњих школа. Семинар су реализовале Веселинка Станковић и Едита Алексов.

На семинару су обрађене теме: Основне карактеристике радионичарског рада; Блумова таксономија, интерактивно учење, искуствено учење, очигледна настава, проблемска настава, пројектна настава; Гарднерова теорија вишеструких интелигенција; Структура радионице; Активности и технике радионичарског рада; Вођење радионице; Радионичарски рад у настави математике; Анализа примера сценарија математичких радионица, предности и недостаци радионичарског рада у настави математике; Израда математичке радионице на изабрану тему.

Семинар је подржан од стране Регионалног центра Ниш у Каталогу програма стручног усавршавања за школску 2017/2018. г.