Реализација семинара „Планирање превенције и ефективно/ефикасно реаговање на насиље у образовно-васпитним и васпитно-образовним установама“

02.12.2017. У ОШ "Владислав Петковић Дис" у Грљану реализован је акредитовани семинар „Планирање превенције и ефективно/ефикасно реаговање на насиље у образовно-васпитним и васпитно-образовним установама“ (број 65; 8 бодова). Семинар се бави актуелним темама насиља у школама. На семинару се чуло о самовредновању квалитета безбедности у школи, бази података, оквиру за израду плана превенције, моделу годишњег планирања, начинима реаговања када се насиље деси.
Семинару су присуствовали наставници и васпитачи из основних и средњих школа из Зајечара и околине као и из предшколске установе. Реализатори су били Младен Јовановић и Милена Младеновић.

Семинар је подржан од стране Регионалног центра Ниш у Каталогу програма стручног усавршавања за школску 2017/2018. г.