22.12.2017. У оквиру активности Научног клуба Регионалног центра одржана је Манифестација промоције очувања животне средине и Еко - календара за 2018. годину са називом Чувајмо ЖИВОТну средину. На манифестацији која је окупила велики број ученика и наставника нишких школа присутнима су се обратили: Данијела Марковић, директорка Регионалног центра, Ивана Крстић, сектетар Секретаријата за заштиту животне средине града Ниша, др Љиљана Ђуровић, ауторка Еко - календара и учитељица у ОШ "Момчило Настасијевић" у Горњем Милановцу, Весна Коцић и Весна Вукојевић, координаторке Еко школе из ОШ "Стефан Немања". Ученици основних школа "Краљ Петар I", "Лела Поповић", "Стефан Немања" и "Ћеле кула" представили су еколошке активности у својим школама. Представници свих присутних школа добили су од Регионалног центра на поклон Еко - календар.

Еколошки календар нас свакога дана опомиње и мотивише да учинимо нешто добро за своју околину. Подсећајући нас на значајне датуме и празнике, учи нас да правилно поступамо са отпадом, информише нас о лошем утицају човека на околину, указује нам на последице таквог утицаја и пружа начине за превазилажење еколошке кризе. Овај календар можемо сматрати својеврсним подсетником, планером и ризницом идеја за еколошке акције и едукацију у школама.

IMG 3075 IMG 3080 IMG 3074 IMG 3070 IMG 3068 IMG 3053 IMG 3046 IMG 3038 IMG 3032 IMG 3029