Реализација семинара "Стратегије, методе и технике рада у инклузивној учионици"

23-24.12.2017. У Основној школи "Мика Митровић" у Богатићу реализован је акредитовани семинар број 327, "Стратегије, методе и технике рада у инклузивној учионици"(област: Деца/ученици којима је потребна додатна подршка; 16 бодова).
Семинар је организован за колектив школе. Водитељи су били Љиљана Радовановић Тошић, психолог у Основној школи "Радоје Домановић" Ниш и Владица Тошић, професор разредне наставе у Основној школи "Ратко Вукићевић", Ниш.

Циљеви семинара су:
•    Подизање нивоа знања о условима за стварање инклузивне школе и учионице,
•    Учење стратегија, метода и техника које доприносе управљању одељењем и изградњи социјалних вештина ученика,
•    Учење стратегија, метода и техника које доприносе превладавању тешкоћа у читању, писању и математици,
•    Учење стратегија, метода и техника рада са ученицима који имају хиперактивност и дефицит пажње,
•    Изграђивање и развијање вештина за планирање и писање ИОП-а,
•    Унапређивање знања о планирању раду са даровитим ученицима и израда ИОП-а за даровите.

Семинар је подржан од стране Регионалног центра Ниш у Каталогу програма стручног усавршавања за школску 2017/2018. г.