Oкругли сто "Утицај гоа на развој интелигенције код деце"

16.3.2018. У Регионалном центру, у оквиру турнира НИШОПЕН 2018, одржан је округли сто под називом "Утицај гоа на развој интелигенције код деце". Модератор округлог стола била је наставница математике Мирјана Рашић Митић из ОШ „Свети Сава“ и тренер нишког Го клуба.

На округлом столу на ову тему говорили су:
• Јана Хрицова, потпредседница Европске го Федерације задужена за развој јуниорског гоа;
• Александра Боровић, председница МЕНСЕ Србије;
• Проф Лазар Велимировић, члан МИСАНУ;
• Др Јулијана Поповић, неуропсихијатар;
• Исидора Динић, психолог.

Присутни, њих 50, могли су да чују основне информације о овом спорту, резултате до којих се дошло кроз пројекат "Клуб мисаоних игара 2", о томе како је бављење гоом утицало на побољшање школских постигнућа код деце и како на то гледају стручњаци за го, лекари и психолози.
У Научном клубу, у оквиру пројекта Регионалног центра и Центра за промоцију науке „Клуб мисаоних игара 2“, аутор и реализатор пројекта Мирјана Рашић Митић и тренери нишког Го клуба Про го обучавају сву заинтересовану децу и ученике овој несвакидашњој, у свету познатој и популарној мисаоној игри/спорту - го. Најбољи такмичари на Сретењском турниру, а у оквиру реализације пројекта, те вечери су добили признања.

Округли сто "Утицај гоа на развој интелигенције код деце", био је једна од активности у оквиру одржаног међународног Го турнира НИШОПЕН 2018. одржаног од 15.03. до 18.03.2018. у Регионалном центру.

IMG 3371 IMG 3377 IMG 3379 IMG 3389 IMG 3388 IMG 3385 IMG 3396 IMG 3401