Представљен Наставни материјал за борбу против антисемитизма

13.3.2019. У Регионалном центру је представљен Наставни материјал за борбу против антисемитизма.

Презентацију наставног материјала одржала је Вера Дујаковић, професор историје у Првој нишкој гимназији "Стеван Сремац" у Нишу.
Презентацији су присутвовала 22 наставника историје, српског језика, психологије, социологије, који су за своје школе добили комплете наставног материјала о Холокаусту.
Наставни материјал за борбу против антисемитизма резултат су сарадње ОЕБС-ове Канцеларија за демократске институције и људска права (ОДИХР) и "Куће Ане Франк" као и других партнерских организација. Наведени материјали су преведени и прилагођени у 15 европских држава и користе се у процесу наставе и учења.

Наставни материјали за борбу против антисемитизма су одобрени као додатно наставно средство решењем Завода за унапређивање образовања иваспитања, број 1639 – 3/2018 од 15.10.2018.

Honeyview IMG 1510antisemitizam                            Honeyview IMG 1514antisemitizam

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766
    Honeyview Honeyview IMG 2318
    Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2019. године +

• 23-27.09.2019. НОЋ ИСТРАЖИВАЧА +

NAJAVAAGENDA2019 page 0001 (3)
          NAJAVANocIstrazivacaAGENDA2019 page 0002 (3)
          NAJAVANocIstrazivacaAGENDA2019 page 0003 (3)

• РЕАЛИЗАЦИЈА ОБУКА У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА "ШКОЛА ЗА 21.ВЕК" +

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у складу са Меморандумом о разумевању који је потписан 07.02.2019. године са организацијом British Council, ће током наредне три године реализовати Програм ,,Школе за 21. век”. Циљ овог Програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности. У оквиру Програма, за све основне школе у Републици Србији предвиђена је: реализација обука за директоре, реализација обука за наставнике и додела микробит (micro:bit) програмибилних уређаја. Такође, предвиђена је и подршка оснивању клубова за програмирање, израда пројеката и учешће на такмичењу из програмирања.
    За директоре и наставнике основних школа у Пиротском, Топличком и Нишавском округу програм "Школе за 21.век" почињу једнодневним обукама за директоре које ће се одржати 20. и 21.септембра  2019. године у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Ниш  са почетком у 9 часова. У прилогу се налази програм рада обуке.

ОБУКА ЗА НАСТАВНИКЕ:
    Тродневна обука за наставнике одржавати у периоду од 26. септембра до 12. октобра 2019. године. Обука за наставнике је акредитована (40 сати), и поред тродневне обуке укључује имплементацију стечених знања и вештина у настави, рад на школском пројекту и онлајн обуку за коришћење micro: bit уређаја.

Програм рада за директоре 20. и 21.09.    Распоред школа 21.09.  ШУ-Распоред обука директори

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - семинар ће се реализовати 21.09.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.09.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.09.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист