Трибина ДАРОВИТИ И ОБРАЗОВАЊЕ

15.03.2019. У заједничкој организацији Удружења грађана Менса Србије, Националног центра за таленте, Друштва дефектолога Војводине и Регионалног центра Ниш, у просторијама Регионалног центра Ниш одржана је трибина "Даровити и образовање".

Циљ трибине је да се са различитих позиција, у оквиру стручне јавности, размотри питање образовања даровитих ученика, проблеми са којима се суочавају у свом школовању и развоју, изазови са којима се њихови
едукатори сусрећу, као и да се предложе нека практична решења,произашла из истраживачког рада али и из праксе.
На трибини су говорили: проф. др Небојша Стојановић, неурохирург, Клинички центар Ниш; др Лада Маринковић, Висока школа струковних студија за образовање васпитача Нови Сад; Мсц Маринела Шћепановић, мастер дефектолог, Друштво дефектолога Војводине; мр Предраг Ђукић експерт Националног центра за даровите, потпреседник Менсе Србије; Милан Петровић,професор у гимназији "Светозар Марковић" у Нишу; Александра Боровић -Менса Србије и као панелисти група даровитих средњошколаца из Ниша: Сташа Раденковић, Александра Петковић, Александар Глигоријевић и Петар Милисављевић. На трибини је учествовало 95 наставника, стручних сарадника и дефектолога.

Након трибине су за ученике организоване радионице:
1. Размрдајмо вијуге-упознај мозак, за ученике од 1.
до 4. разреда основне школе, где су се деца упознала са занимљивостима о мозгу и начином како да побољшају његов рад и
2. Инклузивна радионица Размрдајмо вијуге- играјмо се, где су се деца опробала у различитим играма за развој креативности и интелектуалних потенцијала.

Honeyview IMG 1550MENSA Honeyview IMG 1560MENSA

Honeyview IMG 1567MENSA                                     Honeyview IMG 1568MENSA

Honeyview IMG 1565MENSA Honeyview IMG 1570MENSA

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766 Honeyview Honeyview IMG 2318 Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• ПЛАН ОБУКА ЗА АВГУСТ 2019. НАЦИОНАЛНЕ АКАДЕМИЈЕ ЗА ЈАВНУ УПРАВУ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ У ЛОКАЛНОЈ САМОУПРАВИ +

• Акредитован семинар "Умеће комуникације-како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" 27-29.08.2019 +

27-29.08.2019.  У Регионалном центру одржаће се акредитовани семинар који се признаје за држање наставе из предмета ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ, каталошки бр.171, "Умеће комуникације - како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама".

Котизација 6.550,00 динара

Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда     Пријавни лист      Сатница

• НАЈУ Обуке Ниш септембар 2019. +

У оквиру плана спровођења програма стручног усавршавања запослених у јединицама локалне самоуправе у организацији Националне академије за јавну управу у септембру су заказане следеће обуке које би се реализовале у Нишу:

1. Обука "ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ" 5-6. септембра 2019. (четвртак-петак), тренер Јован Алексић

2. Обука "КАКО ПОСПЕШИТИ ЛИЧНУ ЕФИКАСНОСТ?" 16-17. септембра 2019. (понедељак-уторак), тренер Зорана Смиљанић Милојевић

• Вече менталног здравља – "Ви питате" - Трибина: "Нови почетак" 12.09.2019.(четвртак) 19:00-21:00 +

Регионални центар Ниш и Центар Психонега су покренули акцију бесплатних трибина на тему менталног здравља12.09.2019. организују трибину под називом „Нови почетак“.
    Почетак школске године је велика промена како за малишане који се навикавају на предшколску установу, школу или прелазак у више разреде, тако и за ученике који полазе у средњу школу или на факултет. Родитељи су такође под притиском да се прилагоде новонасталим обавезама. Запослени у просвети упознају своје нове ученике, али и неке нове пропозиције којима морају да прилагоде свој рад.
    Сви заједно ћемо покушати да почетак нове школске године олакшамо и учинимо лепим искуством и за ученике и за родитеље и за запослене у просвети. Позивамо вас да се придружите. Наравно у форми који смо имали и до сада - тема посматрана из угла припадника различитих струка, отворено за питања и дискусију. Присуство је бесплатно!
    Присутни наставници добијају потврду о стручном усавршавању у установи на 2 сата (Правилник о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника, "Сл.гласник број 48/18")
    Пријављивање на пријавном листу у прилогу. Пријаве слати на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. ili Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. do 11.09.2019.
    Пријавни лист

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - семинар ће се реализовати 21.09.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.09.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.09.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист