Манифестација ПРАЗНИК ХЕМИЈЕ - четврти дан

21. 03. 2019. У оквиру обележавања међународне Године Периодног система хемијских елемената и његове примене, четвртог дана манифестације Празник хемије у Регионалном центру реализоване су радионице назива „Који елемент сам ја?“.Радионице суреализоваледоц. др Јелена Митровић, др Миљана Радовић Вучић и Нена Велинов истраживач-сарадник са Департмана за хемију Природно математичког факултета у Нишу. Одржано је 5 радионица за по 15-20 ученика у групи. У радионицама су учествовали ученици следећих нишких основних школа: “Коле Рашић“, „Свети Сава“, „Душан Радовић“, „Вожд Карађорђе“, „Ћеле кула“, „Бубањски хероји“, „Ратко Вукићевић“, „Сретен Младеновић Мика“, „Први мај“ Трупале и ученици VII разреда специјалног одељења математичара гимназије „Светозар Марковић“.

HoneyviewRADIONICE IMG 1e7ce820e790d95f84a476249b953bfa V HoneyviewRDIONICE IMG 5e8bf2336b2964c655b6c0bdcc5c223b V
HoneyviewRADIONICE IMG a7f6f280e8d26e4f7a063f51b616b756 V Honeyview RADIONICEIMG 341f3c25fa99b661faac1342d75c0272 V

Истог дана у вечерњим часовима одржано је предавање са темом: „Које жене стоје иза ПСЕ?“.
Предавање је приказало биографије и значај мало познатих жена научника од којих су неке проналазачи до тада непознатих елемената а неке су свој допринос  дале разумевању особина елемената. Најпознатија жена научник о којој је било речи је Марија Кири добитница две Нобелове награде а поред ње говорило се и о: Иди Нодак, Маргарити Переј, Лизи Меитнер, Јулији Лермонтовој, Стефани Хоровиц и другима.
Предавач је била мр Вања Маниташевић, сарадник у Регионалном центру, а предавању је присуствовало 18 наставника хемије из Пирота, Ниша, и околине.

Honeyview ZEE PSEIMG 1712                HoneyviewZEE PSE IMG 1711
                                                HoneyviewZEE PSE IMG 1713

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766 Honeyview Honeyview IMG 2318 Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• ПЛАН ОБУКА ЗА АВГУСТ 2019. НАЦИОНАЛНЕ АКАДЕМИЈЕ ЗА ЈАВНУ УПРАВУ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ У ЛОКАЛНОЈ САМОУПРАВИ +

• Акредитован семинар "Умеће комуникације-како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" 27-29.08.2019 +

27-29.08.2019.  У Регионалном центру одржаће се акредитовани семинар који се признаје за држање наставе из предмета ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ, каталошки бр.171, "Умеће комуникације - како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама".

Котизација 6.550,00 динара

Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда     Пријавни лист      Сатница

• НАЈУ Обуке Ниш септембар 2019. +

У оквиру плана спровођења програма стручног усавршавања запослених у јединицама локалне самоуправе у организацији Националне академије за јавну управу у септембру су заказане следеће обуке које би се реализовале у Нишу:

1. Обука "ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ" 5-6. септембра 2019. (четвртак-петак), тренер Јован Алексић

2. Обука "КАКО ПОСПЕШИТИ ЛИЧНУ ЕФИКАСНОСТ?" 16-17. септембра 2019. (понедељак-уторак), тренер Зорана Смиљанић Милојевић

• Вече менталног здравља – "Ви питате" - Трибина: "Нови почетак" 12.09.2019.(четвртак) 19:00-21:00 +

Регионални центар Ниш и Центар Психонега су покренули акцију бесплатних трибина на тему менталног здравља12.09.2019. организују трибину под називом „Нови почетак“.
    Почетак школске године је велика промена како за малишане који се навикавају на предшколску установу, школу или прелазак у више разреде, тако и за ученике који полазе у средњу школу или на факултет. Родитељи су такође под притиском да се прилагоде новонасталим обавезама. Запослени у просвети упознају своје нове ученике, али и неке нове пропозиције којима морају да прилагоде свој рад.
    Сви заједно ћемо покушати да почетак нове школске године олакшамо и учинимо лепим искуством и за ученике и за родитеље и за запослене у просвети. Позивамо вас да се придружите. Наравно у форми који смо имали и до сада - тема посматрана из угла припадника различитих струка, отворено за питања и дискусију. Присуство је бесплатно!
    Присутни наставници добијају потврду о стручном усавршавању у установи на 2 сата (Правилник о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника, "Сл.гласник број 48/18")
    Пријављивање на пријавном листу у прилогу. Пријаве слати на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. ili Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. do 11.09.2019.
    Пријавни лист

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - семинар ће се реализовати 21.09.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.09.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.09.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист