Одржан семинар УМЕЋЕ КОМУНИКАЦИЈЕ

22-24.03.2019. Акредитован семинар кат. бр.171  Умеће комуникација - како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да разговарају са нама, из области васпитни рад, реализован је у Регионалном центру. На семинару је учествовало 23 наставника основних и средњих школа. Водитељски тим и овог пута биле су психолози из београдског тима Психокод: Ирена Лободок Штулић и Милка Михајловић. Неке од тема обрађених на семинару биле су: Однос између наставника и ученика - сложено поље комуникације, Схватање ауторитета и избор васпитног стила као одреднице начина комуникације са ученицима, Понашања ученика која нас ометају у раду, Како реагујемо - разлика између тзв. Ти - порука и Ја - порука, Проблеми ученика - како реагујемо (технике подршке), Разумевање и емпатија наставника у функцији подршке ученику и развоја саосећајности код ученика, Адекватно и неадекватно реаговање на проблеме ученика, Неслагања, конфликти и начини поступања, Сараднички приступ као стил избора у решавању проблема.