Отварање манифестације и изложбе "Интелигенција биљака" у Научном клубу Регионалног центра Ниш

25.03.2019. У заједничкој организацији Центра за промоцију науке Београд и Регионалног центра Ниш, у Научном клубу Регионалног центра je отворена манифестација Интелигенција биљака, која обухвата изложбу, предавања за наставнике и радионице за ученике. Сама изложба обухвата пет експоната из којих сви посетиоци могу сазнати како биљка види, чује, осећа додир и мирис и оријентише се у простору.

Изложба ће бити доступна сваког дана у периоду 25.3 до 3.04. између осталог са циљем да се покаже да наука није баук. Биљке чине 99 одство биомасе наше планете и без њих живот на копну, барем у садашњем облику, не би био могућ. Анатомски се веома разликују од човека, немају мишиће, али имају исте филаменте као наши бицепси, немају кости, али ту је дрво, немају нерве, али електрични сигнали преносе информације кроз другачије судове. Биљке комуницирају међусобно и као и ми имају чула.

Манифестацију је отворила Данијела Марковић, директор Регионалног центра и Тања Аднађевић, руководилац сектора за програмске активности ЦПН -а. После отварања предавања су одржали професори са Департмана за биологију и екологију нишког Природно - математичког факултета: др Татјана Михајилов Крстев - "Тајна удружења биљака" и др Бојан Златковић - "Стара планина- биљке између земље и облака.

Отварању изложбе и предавањима је присуствовало 30 наставника нишких школа.
У периоду
26.03-2.04. планиране су радионице за ученике: Фотосинтеза и транспирација, Биљке и боје, Биљке под микроскопима. Радионице ће за организоване групе ученика одржати наставник приправник Јована Крстић.

inteligencija biljaka3 intelijencijaaabiljaka
inteligencija biljaka2 Picture 413inteligencija biljaka
inteligencija biljaka 5 pictureintelijencijabiljaka

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766 Honeyview Honeyview IMG 2318 Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• ПЛАН ОБУКА ЗА ЈУЛ 2019. НАЦИОНАЛНЕ АКАДЕМИЈЕ ЗА ЈАВНУ УПРАВУ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ У ЛОКАЛНОЈ САМОУПРАВИ +

• Акредитован семинар "Програм подршке наставницима и стручним сарадницима за рад у основној и средњој школи" - 22.08.2019. +

Регионални центар организује 22.8.2019. Акредитован семинар број 564 "Програм подршке наставницима и стручним сарадницима за рад у основној и средњој школи". За присуство семинару добија се уверење на 12 бода - 8 бодова непосредног присуства + 4 бода за примену наученог.
    Котизација износи 2500,00 динара.
    Циљна група: наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе - гимназија, наставник општеобразовних предмета - средња стручна школа, наставник стручних предмета - средња стручна школа, наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, стручни сарадник у школи
    Пријављивање до 20.8.2019. на пријавном листу у прилогу (саставни део понуде). Пријаве слати на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
    Реализатори: Татјана Јаћимовић, школски психолог – педагог, Техничка школа, Чачак; Катарина Дуњић Мандић, школски психолог – педагог, Гимназија, Чачак.
    Теме:  1. дан Уводно предавање; Компетенције и професионални развој; Комуникација у учионици; Учење и подучавање (Како знамо да је нешто научено?); Припремање и извођење наставе орјентисане на исходе; Затварање и евалуација 2. дан Припрема, реализација и праћење часа у складу са циљевима обуке.
    Више о семинару у прилогу.

О семинару и пријавни лист

• Акредитован семинар "Умеће комуникације-како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" 27-29.08.2019 +

27-29.08.2019.  У Регионалном центру одржаће се акредитовани семинар који се признаје за држање наставе из предмета ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ, каталошки бр.171, "Умеће комуникације - како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама".

Котизација 6.550,00 динара

Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда     Пријавни лист      Сатница

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - семинар ће се реализовати 21.09.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.09.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.09.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист