Радионице у Научном клубу "Чаша чисте воде"

29.03.2019. Реализацијом радионица из хидростатике завршене су активности у пројекту "Чаша чисте воде" у Научном клубу Регионалног центра. На радионицама су учествовали ученици VII и VIII разреда основних школа "Сретен Младеновић Мика" и "Бранко Миљковић". Аутор пројекта, наставник физике у ОШ "Вук Карџић" у Лесковцу Драган Голубовић, демонстрирао је огледе из површинског напона, потиска, дејства међумолекуларних сила у течности и кохезионих и адхезионих сила, а ученици су имали прилику да испробају вежбе са челичном иглом, спајалицама и новчићима која пливају на води. Пројекат је финансиран путем Јавног позива Центра за промоцију науке.

casa ciste vodeHoneyview IMG 1792 casa ciste vodeHoneyview IMG 1793