Крај пројекта “Играј го – Развијај вијуге” ЦПН и РЦ Ниш

27.3.2019. У Регионалном центру је одржан последњи сусрет учесника пројекта “Играј го – Развијај вијуге” подржаног од стране Центра за промоцију науке и Региналног центра Ниш. Гост последњег окупљања играча гоа био је Радо Пинтар, мајстор гоа из Словеније. Са најмлађим учесницима пројекта одиграо је симултани меч, током кога им је давао и додатне лекције.
Крај пројекта је обележен и на међународном го турниру „NEW GO HORIZONS 2019 NIŠOPEN2019" одржаном 29-31.3.2019. у Нишу на коме су учествовала сва деца која су током ове и протеклих сезона учествовали у пројектима подржаним од стране Центра за промоцију науке.

Оно што је веома важно за пројекат то је промоција идејног решења паметног сата „Го Смарт“ одржана 29.3.2019. Паметни сат је намењен за управљање организовањa такмичења у гоу и другим мисаоним спортовима и креирао га је Никола Илић, члан Научног клуба и учесник пројекта од самог почетка. Уз помоћ овог сата моћи ће да се управља читавим турниром аутоматским покретањем сатова и преносом података на интернет, а сат пружа и многе друге могућности.
Идеја за овакав уређај је настала управо у Научном клубу РЦ Ниш током учења и играња гоа. Никола је ученик другог разреда Гимназије „Бора Станковић” и са својим вршњацима је покренуо предузетничку компанију. Активности везане за игру го и пројекат уопште покренуле су и мотивисале ученике и на друге креативне активности.

Досадашњи позитивни ефекти организовања турнира NIŠOPEN2019 указали су на високи рејтинг и популарност које ово међународно такмичење има у Европи.
Ниш је препознат у Европској Го Федерацији (EGF) као највећи центар Западног Балкана за развој масовног и квалитетног гоа што се потврђује великим бројем играча ове игре и плејадом младих почетника који су се развили али који се и даље развијају у школи гоа.

Препознајући значај гоа за интелектуални развој деце и омладине Завод за унапређење образовања и васпитања ставио је Го на листу препоручених ваннаставних активности у школама и домовима ученика Србије у 2019.години.

igraj go 1 igraj go 2
                                          Honeyview 55485924 334118534123068 4037760688398008320 n

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766 Honeyview Honeyview IMG 2318 Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• ПЛАН ОБУКА ЗА АВГУСТ 2019. НАЦИОНАЛНЕ АКАДЕМИЈЕ ЗА ЈАВНУ УПРАВУ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ У ЛОКАЛНОЈ САМОУПРАВИ +

• Акредитован семинар "Умеће комуникације-како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" 27-29.08.2019 +

27-29.08.2019.  У Регионалном центру одржаће се акредитовани семинар који се признаје за држање наставе из предмета ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ, каталошки бр.171, "Умеће комуникације - како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама".

Котизација 6.550,00 динара

Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда     Пријавни лист      Сатница

• НАЈУ Обуке Ниш септембар 2019. +

У оквиру плана спровођења програма стручног усавршавања запослених у јединицама локалне самоуправе у организацији Националне академије за јавну управу у септембру су заказане следеће обуке које би се реализовале у Нишу:

1. Обука "ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ" 5-6. септембра 2019. (четвртак-петак), тренер Јован Алексић

2. Обука "КАКО ПОСПЕШИТИ ЛИЧНУ ЕФИКАСНОСТ?" 16-17. септембра 2019. (понедељак-уторак), тренер Зорана Смиљанић Милојевић

• Вече менталног здравља – "Ви питате" - Трибина: "Нови почетак" 12.09.2019.(четвртак) 19:00-21:00 +

Регионални центар Ниш и Центар Психонега су покренули акцију бесплатних трибина на тему менталног здравља12.09.2019. организују трибину под називом „Нови почетак“.
    Почетак школске године је велика промена како за малишане који се навикавају на предшколску установу, школу или прелазак у више разреде, тако и за ученике који полазе у средњу школу или на факултет. Родитељи су такође под притиском да се прилагоде новонасталим обавезама. Запослени у просвети упознају своје нове ученике, али и неке нове пропозиције којима морају да прилагоде свој рад.
    Сви заједно ћемо покушати да почетак нове школске године олакшамо и учинимо лепим искуством и за ученике и за родитеље и за запослене у просвети. Позивамо вас да се придружите. Наравно у форми који смо имали и до сада - тема посматрана из угла припадника различитих струка, отворено за питања и дискусију. Присуство је бесплатно!
    Присутни наставници добијају потврду о стручном усавршавању у установи на 2 сата (Правилник о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника, "Сл.гласник број 48/18")
    Пријављивање на пријавном листу у прилогу. Пријаве слати на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. ili Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. do 11.09.2019.
    Пријавни лист

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - семинар ће се реализовати 21.09.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.09.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.09.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист