Часови на отвореном у Парку знања поводом постављања нових експоната

12.06.2019. Поводом постављања нових експоната у Парку знања Регионалног центра часове на отвореном за своје вршњаке одржали су ученици III разреда Гимназије "Светозар Марковић", II разреда са смера Мехатроника Електротехничке школе "Никола Тесла" и ОШ "Вожд Карађорђе".
Гимназијалци су објашњавали Периодни систем елемената и улогу и значај појединих хемијских елемената. Ученици Електротехничке школе испричали су како је текла израда динамо бицикла у њиховој школи и како су применили научено у пракси. Бицикл представља пројекат обновљиве енергије, а поред пуњача за телефон садржи и водоотпорни радио уређај као и светло са фото-сензором које детектује када је ноћ а када је дан.
Ученици VII разреда ОШ "Вожд Карађорђе" су спремили кратка предавања са информацијама о неколико биљних врста које се налазе на експонату Ботаничка слагалица и показали како се овај модел може користити у настави као извор знања о биљкама Србије, њиховом значају и заштити. Употребом Ботаничке слагалице, ученици могу на идеалан начин да упознају разноврсност биљног света, да једноставно стекну знања која указују на значај  биљака са аспекта очувања биодиверзитета , као и њихову употребну вредност.
Часовима су присуствовали ученици и наставници основних  школа: "Душан Радовић", "Свети Сава", "Цар Константин" и "Бранко Миљковић", као и директори Гимназије "Светозар Марковић" Маријан Мишић и  Електротехничке школе "Никола Тесла" Небојша Соколовић. Велики број ученика и наставника изразио је заинтересованост да део својих часова у новој школској години организује управо у Парку знања Регионалног центра.

park 1            park 2
park 3 park 4
park 5 park 6
park 7 park 8
                                         park 9

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.