Реализован семинар "Умеће комуникација- како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама"

26.08.2019. Акредитовани семинар "Умеће комуникација- како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама", из области Васпитни рад, каталошки бр. 171, 20 сати стручног усавршавања, компетенција К4, приоритет П4, реализован је у Регионалном центру.
Теме обрађене на семинару су: Схватање ауторитета и избор васпитног стила као одреднице начина комуникације са ученицима;Поступци ученика који нас ометају у раду; Разумевање, прихватање, емпатија, проблеми ученика; Активно слушање и емотивна подршка; Адекватни и неадекватни начини реаговања на проблеме ученика; Конфликти и шта са њима; Стилови решавања у конфликтним ситуацијама; Могућности конструктивног решавања проблема у школским ситуацијама.
На семинару је учествовало 24 наставника основних и средњих школа, а водитељски тим представљале су психолози Ирена Лободок Штулић и Милка Михајловић из београдског удружења Психокод.

Honeyview IMG 2399 Honeyview IMG 2400
                                         Honeyview IMG 2401

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766
    Honeyview Honeyview IMG 2318
    Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2019. године +

• 23-27.09.2019. НОЋ ИСТРАЖИВАЧА +

NAJAVAAGENDA2019 page 0001 (3)
          NAJAVANocIstrazivacaAGENDA2019 page 0002 (3)
          NAJAVANocIstrazivacaAGENDA2019 page 0003 (3)

• РЕАЛИЗАЦИЈА ОБУКА У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА "ШКОЛА ЗА 21.ВЕК" +

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у складу са Меморандумом о разумевању који је потписан 07.02.2019. године са организацијом British Council, ће током наредне три године реализовати Програм ,,Школе за 21. век”. Циљ овог Програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности. У оквиру Програма, за све основне школе у Републици Србији предвиђена је: реализација обука за директоре, реализација обука за наставнике и додела микробит (micro:bit) програмибилних уређаја. Такође, предвиђена је и подршка оснивању клубова за програмирање, израда пројеката и учешће на такмичењу из програмирања.
    За директоре и наставнике основних школа у Пиротском, Топличком и Нишавском округу програм "Школе за 21.век" почињу једнодневним обукама за директоре које ће се одржати 20. и 21.септембра  2019. године у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Ниш  са почетком у 9 часова. У прилогу се налази програм рада обуке.

ОБУКА ЗА НАСТАВНИКЕ:
    Тродневна обука за наставнике одржавати у периоду од 26. септембра до 12. октобра 2019. године. Обука за наставнике је акредитована (40 сати), и поред тродневне обуке укључује имплементацију стечених знања и вештина у настави, рад на школском пројекту и онлајн обуку за коришћење micro: bit уређаја.

Програм рада за директоре 20. и 21.09.    Распоред школа 21.09.  ШУ-Распоред обука директори

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - семинар ће се реализовати 21.09.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.09.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.09.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист