Четврто вече манифестације "Недеља истраживача"

26.09.2019. Четврто вече у Недељи истраживача у Регионалном центру је било настављено сарадњом са професорима, истраживачима, студентима и докторандима Департмана за хемију Природно - математичког факултета у Нишу.
У улози детектива, назив је поставке у којој су кроз маштовите огледе водили ученике основних и средњих школа и показивали им како  хемија као наука проналази примену у свакодневном животу.
Научно - популарним  предавањем  под називом "Од Клеопатре до Шекспира - историјат тровања", проф.др Иван Палић, редовни професор Природно - математичког факултета провео је ученике кроз историју употребе опасних хемикалија у различите сврхе. Ученици су слушали:
Како класификујемо отрове?
Које су супстанце најотровније?
Каква је историја тровања?
Која су најпознатија убиства и самоубиства и зашто се међу људима вековима шири страх од отрова и људи који њима баратају?
Регионални центар су четврте вечери Недеље/Ноћи истраживача, посетили ученици основних школа: "Сретен Младеновић Мика", "Бранко Миљковић", "Свети Сава", " Чегар", "Цар Константин", затим, ученици Граћевинске школе, Медицинске школе, Прве нишке гимназије "Стеван Сремац", Уметничке школе и Гимназије "Светозар Марковић".

otrovi 1 otrovi 2

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +