АКТИВНОСТИ НА ПРОЈЕКТУ „ПРАКТИЧНИМ РАДОМ ДО ЗНАЊА” – ЦПН 2019

Центар за промоцију науке Београд по завршетку Јавног позива (мај 2019) одобрио је за реализацију у Научном клубу Ниш 4 пројекта. Један од пројеката чија је презентација започела јесте пројекат „Практичним радом до знања“ чија реализација траје од септембра до децембра 2019. године. Планирана је реализација радионица у основним и средњим школама као и у Регионалном центру.
01.10.2019. У оквиру пројекта „Практичним радом до знања“, подржаног од стране Центра за промоцију науке, Београд и Регионалног центра, Ниш, поводом обележавања дана IEEE удружења (IEEEDay 2019 – http://www.ieeeday.org) ученици ЕТШ “Никола ТеслаНиш присуствовали су једној радионици овог пројекта.
Током двочасовне радионице, седморо ученика другог разреда ове школе савладали су употребу тастера у електричним колима. Помоћу Ардуино развојног окружења реализовали су тастатуру за мини музички инструмент коришћењем тастера, отпорника и пиезо зујалице. Том приликом савладали су појмове – из обасти хардвера: разделник напона, pull-up, pull-down отпорник, и из области програмирања:тип податка, if наредба.
Радионица је одржана у просторијама студентског Старт-ап центра. Реализатори радионице су били Данијел Данковић, ванредни професор на Електронском факултету у Нишу и Милош Марјановић, асистент на Електронском факултету у Нишу.

Honeyview 1.10.                     Honeyview 1.10. 2

27.09.2019. У оквиру Европске ноћи истраживача у Нишу, у Официрском дому представљен је присутним посетиоцима пројекат „Практичним радом до знања“, подржаног од стране Центра за промоцију науке, Београд и Регионалног центра, Ниш.

Honeyview 27.9. Honeyview 27.9. (2)

19.09.2019. У склопу реализације пројеката „Практичним радом до знања“ и „Идемо и ми на IEEESTEC конференцију“ ученици друге године ЕТШ “Никола Тесла” су у просторијама Студентског Старт-ап Центра на Електронском факултету у Нишу успешно савладали своје прве практине вежбе. Релизација вежби обухватала је коришћење протоплочице, реализација редне и паралелне везе отпорника, напонски разделник, коришћење LED диоде и употребу Ардуино оокружења. Прво су се упознали са електронским компоненатама, потом су реализовали електричну шему на протоплочи и коначно су написали одговарајући софтвер за микроконтролер. Нако што су сви успешно реализовали задатак, ученици су самоиницијативно вршили модификације софтвера. Након реализација вежби разматране су идеје за даљи самосталан рад и планови за наредне радионице.

Honeyview 19.9. Honeyview 19.9. (2)

09.09.2019. Групи ученика од првог до четвртог разреда ЕТШ „Мија Станимировић“ демонстрирани су пројекти „Практичним радом до знања“ и „Идемо и ми на IEEESTEC конференцију“. Разматран је детаљан план: идеја, реализација различитих вежби, решавање пројектних задатака, писање радова и долазак на IEEESTEC конференцију. За данашње радионице посебан осврт био је на процедури решавања конкретног проблема: Примена ултразвучног сензора за мерење растојања између сензора и објекта.
Резултат саме радионице је успешна експериментална провера вежбе. Ученицима школе поклоњен је комплет опреме неопходан за реализацију неколико различитих вежби. Њихов задатак је да демонстриране вежбе понове и демонстрирају осталим ученицима школе током наставних или ваннаставних активности у школи.
Успешно одржавање радионица помогли су професори Радмила Лучић и Горан Лучић, као и директор Александар Стевановић.

Honeyview 9.9. Honeyview 9.9. (2)

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +