Реализован акредитовани семинар кат. број 15 "ВЕШТИНЕ ЗА АДОЛЕСЦЕНЦИЈУ - превенција злоупотребе психоактивних супстанци и ризичног понашања младих"

18-20.10. 2019. У ОШ "Ђура Јакшић" у Београду, у организацији ЛИОНС клуба реализован је акредитовани семинар кат. број 15 "ВЕШТИНЕ ЗА АДОЛЕСЦЕНЦИЈУ - превенција злоупотребе психоактивних супстанци и ризичног понашања младих" (24 бода).

Семинар су реализовале Весна Петровић Урошевић и Споменка Ћирић Јанковић. Теме семинара су изузетно актуелне и поклапају се са приоритетима Министарства просвете - превенција наркоманије код младих. Неке од тема које се овим семинаром обрађују су: Унапређивање односа са вршњацима; Јачање породичних однос; Правимо здраве изборе; Поставимо циљеве за здрав живот;

Аутор програма је Сузан Карол Кеистер, интернационални тренер и супервизор, Државни универзитет Мичиген, Мичиген, САД. Семинар је подржан од стране Регионалног центра Ниш у Каталогу програма стручног усавршавања за наредне три школске године 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину. Програм "Вештине за адолесценцију..." један је од препоручених програма превенције у Стручном упутству министра просвете и у складу је са Међунардоним стандардима превенције.