Јавни час Прехрамбено - хемијске школе

23.10.2019. Поводом обележавања Дана мола, професорке хемије Прехрамбено - хемијске школе у Нишу су са својим ученицима, у великој сали Регионалног центра одржале јавни час. Мол представља међународну јединицу за количину супстанце. С обзиром на то да један мол супстанце садржи 6*1023 честица, 23. октобар представља Међународни дан мола.
У реализацији часа су учествовале професорке Весна Јовић, Љиљана Ждраљевић, Катица Николић и Ивана Бенедето. Ученици су имали прилике да слушају кратке презентације и после тога погледају огледе Дух у боци, Бљесак и Слоновска паста које су им представили ученици другог разреда Прехрамбено - хемијске школе, државни прваци из хемије.
Јавном часу присуствовали су ученици основних школа "Свети Сава", "Душан Радовић", "Бранко Миљковић" и Прве нишке гимназије "Стеван Сремац"

Honeyview IMG 2734 Honeyview IMG 2737Honeyview IMG 2747 Honeyview IMG 2755