Реализован акредитовани семинар број 446 "Индивидуализација наставе уз уважавање разлике у стиловима учења ученика"

2-3.11. 2019. У Основној школи „Краљ Петар Први“ у Нишу, реализован је акредитовани семинар број 446  "Индивидуализација наставе уз уважавање разлике у стиловима учења ученика" (2 данa, 16 бодова). Семинар је реализован за колектив школе.

Теме семинара су: Израда улазног теста; Психолошке и дидактичке основе индивидуализацие наставе; Разредна атмосфера, наставни стилови и мотивација; Теоријски приступ у проучавању когнитивних стилова и стилова учења; Стилови учења/когнитивни стилови/стратегије учења; Моделирање учења у настави; Стилови учења и различити модели стилова учења; Индивидуализација наставе према стиловима учења ученика; Групних сценарија за час; Презентација скица и израда излазног теста. Семинар су реализовали: Душан Ранђеловић, доктор психолошких наука, Универзитет у Приштини и Кристина Ранђеловић, мастер психолог, Филозофски факултет Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици.

Семинар „Индивидуализација наставе уз уважавање разлике у стиловима учења ученика“ је један од 16 семинара које је Регионални центар Ниш подржао у најновијем Каталогу програма стручног усавршавања за 2018/2019; 2019/2020. и 2020/2021. годину.

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.