Одржана трибина „Модел за превенцију гојазности“

28.11.2019. У Регионалном центру је одржана трибина „Модел за превенцију гојазности“. Теме трибине су биле:

- „Гојазност – компликације, превенција и лечење“, прим. др Биљана Марковић, педијатар, Дом здравља, Ниш;
- „Правилна исхрана и њен утицај на здравље детета“, др Милица Јеремић;
- „Физичка активност у превенцији и лечењу гојазности“, маст. проф. физ.васп. и кинези терапије Владимир Митровић, ОШ „Бранислав Нушић“, Доња Трнава;
- „Институције које се баве проблемом гојазности“, маст. проф. физ.васп. и спорта Бојан Пешић, ОШ „Бранислав Нушић“, Доња Трнава.

Трибини је присуствовало 60 наставника и ученика. Закључак је да је потребно организовати на нивоу Града и нишких општина тимове наставника и лекара који ће превентивно деловати на смањење гојазности код деце/ученика, пре свега из разлога што је у појединим школама 30% прекомерно гојазних ученика.

Honeyview IMG ed Honeyview IMG b7

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.