Презентација пројекта „Шта те спречава да читаш“

05.03.2020. У Регионалном центру је организована презентација пројекта „Шта те спречава да читаш“ у оквиру програма програм Design for change Србија – DFC.
Најпре је о програму Design for change Србија – DFC говорила Василки Акритидоу, члан тима DFC. Програм DFC www.dfcsrbija.org се примењује у 60 земаља, њиме је обухваћено 2 200 000 деце и ученика а укључено 6700 наставника.
У оквиру овог програма ученици са својим наставницима спроводе ученичке идеје за унапређивање средине у којој живе и раде. Постоји „ЈА МОГУ“ изазов, где наставници конкуришу са ученичким пројектима који, ако буду изабрани, буду презентовани на домаћем конгресу а затим и на светском Дечјем голобалном самиту,
Александра Арсић, професор француског језика и грађанског васпитања са својим ученицима је учествовала на Дечијем глобалном самиту "ЈА МОГУ" у Риму од 27. до 30. новембра 2019. године. Учествовала је са пројектом „Шта те спречава да читаш?“. Александра Арсић ради у основним школама „Душан Радовић“ и „Краљ Петар Први“ и у Специјалној школи „Бубањ“.

Пројекат који је представила резултат је рада секције грађанског васпитања, Ученичке иницијативе. Секција ради у ОШ „Краљ Петар Први“. Пројекат је укључивао родитеље, ученике, наставнике школе и спољне сараднике.
У представљању пројекта учествовале су ученице Основне школе „Краљ Петар Први“. Презентацији је присуствовало 30 наставника.

Honeyview IMG 00d60 Honeyview IMG 45f35
Honeyview IMG ee2df

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.