Виртуелна математика за све

"Кроз посебан позив наставницима математике, желимо да у овој ситуацији пружимо интересантан, али пре свега стручан и прецизан начин учења математике свима који седе код куће и тако чувају себе и друге од ширења вируса.

m3 2020 web

Центар за промоцију науке и Математички институт САНУ у оквиру Маја месеца математике и ове године припремају позив за све који математику, на неформалан, забаван, јединствен и инспиративан начин, представљају ученицима или широј јавности у читавој Србији. Због тренутног стања у нашој земљи и свету, месец математике смо одложили. Међутим, отварамо посебан позив за све вас учитеље, наставнике, научнике који математику подучавате, објашњавате и чините забавном онлајн! Ако имате програм на видео-платформама, интерактивне презентације или неки другачији, необичан и виртуелан вид забаве кроз математику, ово је позив за вас.

Желимо да у овој ситуацији пружимо интересантан, али пре свега стручан и прецизан начин учења математике свима који седе код куће и тако чувају себе и друге од ширења вируса. Ваше виртуелне програме, које ће прегледати тим научних комуникатора и математичара из Центра за промоцију науке и Математичког института САНУ, поделићемо на нашим онлајн платформама и свим медијима који буду учествовали у нашем програму.

Ове године Мај месец математике бави се телом и покретом, што значи да ћемо математичке концепте истраживати својим чулима, у покрету и у интеракцији са светом који нас окружује. Идеалне димензије намештаја у нашем стану, мобилијара у јавном простору, грађевина у којима живимо и радимо, резултат су пажљивог бављења антропометриком, која је такође тема овог М3. Поред тога, посебну пажњу овогодишњи М3 посветиће женама у математици. Ваш програм је добродошао чак и ако не покрива директно ове области.

Позив за Математичку мапу Србије, који смо претходно расписали, тренутно је одложен и биће поново отворен када се ситуација са пандемијом стиша, и сви будемо у могућности да се вратимо нашим свакодневним активностима.

Позив за прикупљање виртуелних програма отвара се 24. марта и траје све до 20. априла. Пријављује се искључиво онлајн, попуњавањем формулара на линку испод. Пријава је бесплатна, а биће вам потребно свега пет минута."

ПРИЈАВЕ

За сва питања, контакт особа је Данијела Вучићевић.

• Акрeдитoвaн сeминaр брoj 159 "УЧИOНИЦA ДOБРE ВOЉE (УДВ) – Шкoлски прoгрaм зa кoнструктивнo рeшaвaњe сукoбa" +

9 и 10.7.2020. Рeгиoнaлни цeнтaр Ниш oргaнизуje aкрeдитoвaн сeминaр брoj 159 "УЧИOНИЦA ДOБРE ВOЉE (УДВ) – Шкoлски прoгрaм зa кoнструктивнo рeшaвaњe сукoбa" (2 дaнa, 16 бoдoвa). Сeминaр je нa листи признaтих сeминaрa зa држaњe нaстaвe из прeдмeтa Грaђaнскo вaспитaњe.

Циљнa групa сeминaрa су нaстaвници, стручни сaрaдници из oснoвних и срeдњих шкoлa, вaспитaчи и стручни сaрaдници из прeдшкoлских устaнoвa и дoмoвa учeникa. Приjaвљивaњe нa приjaвнoм листу у прилoгу дo 3.7.2020. Приjaвe слaти нa мejл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.. Кoтизaциja изнoси 4300,00 динaрa и уплaћуje сe пo фoрмирaњу групe.

Teмe сeминaрa:

1. дaн: Увoд у oбуку; Пaрaдoксaлнa прирoдa сукoбa; Динaмикa сукoбa и фaзe у eскaлaциjи сукoбa; Oд чeгa зaвиси пoнaшaњe у сукoбу; Искуствo сукoбa; Aктивнo слушaњe; Aсeртивнoст.
    2. дaн; Нeoптужуjућe пoрукe; Дeцeнтрaциja; Maпирaњe пoтрeбa / стрaхoвaњa и прeoквирaвaњe сукoбa; Eвaлуaциja и зaтвaрaњe oбукe.

Пријавни лист     Понуда

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.