ИМПРЕС

19.02.2014. У Регионалном центру, у оквиру пројекта "ИМПРЕС - Унапређивање предшколског васпитања и образовања у Србији", реализован је  семинар "РАЗВИЈАЊЕ И СПРОВОЂЕЊЕ РАЗЛИЧИТИХ ПРОГРАМА ПРЕДШКОЛСКОГ ВАСПИТАЊА И ОБРАЗОВАЊА ЗА ДЕЦУ УЗРАСТА ОД 3 ДО 5 ГОДИНА", који је одобрен од  Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Пројекат Унапређивање предшколског васпитања и образовања у Србији (ИМПРЕС) заједнички је пројекат Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Европске уније за чију је реализацију ЕУ издвојила 3,75 милиона евра из Претприступних фондова (ИПА) намењених Србији.

Општи циљ пројекта је да допринесе социјалној инклузији и смањењу сиромаштва унапређивањем услуга у области предшколског васпитања и ширењем доступности за сву децу, посебно ону из осетљивих група.

Предшколске установе ће учествовати на обукама за организовање мреже предшколских установа ради оптимизације капацитета услуга и веће доступности за децу из осетљивих група; обукама за диверсификацију програма предшколског васпитања и образовања како би се унапредио квалитет понуде предшколских програма у складу са потребама деце, породица и локалних заједница и у истраживању о примени Правилника о врстама, начину остваривања и финансирања посебних и специјализованих програма и других облика рада и услуга које остварује предшколска установа. Пројекат је започет 2011. и трајаће до краја априла 2014.године.

Семинару је присуствовало 30 васпитача из Пландишта, Београда, Љига, Пирота, Лебана, Босилеграда, Краљева и Рашке. Реализаторке семинара биле су Драгана Коруга и Олга Лакићевић.

IMG 5250 resize IMG 5253 resize