Портфолио професионалног развоја

04.03.2014. По Правилнику о сталном стручном усавршавању  и стицању звања наставника, васпитача и стручних сарадника (бр.85/2013), по члану 49., запослени у образовању имају обавезу да воде свој портфолио, с тим што се одредба члана 20 овог правилника примењује од 3 марта 2014. Портфолио професионалног развоја је, по одређеном критеријуму,  брижљиво организована и развијена збирка разноврсних материјала, који дају слику о томе шта наставник, васпитач или стручни сарадник зна и може да уради, осликава његова постигнућа, професионално искуство, ставове и размишљања.

Регионални центар организовао је трибину под називом "Дан после - Портфолио професионалног развоја".Трибина је изазвала велико интересовање и у првој групи је учествовало 168 наставника, директора и стручних сарадника школа из Ниша, Алексинца, Беле Паланке и Прокупља. На трибини су говорили и своја професионална искуства пренели: Татјана Живановић - ШУ Ниш; Веселинка Станковић, Валентина Вељковић Недељковић и Младен Јовановић - ОШ Десанка Максимовић Чокот и Маријана Бачанин - ОШ Душан Радовић.

IMG 5303 resize    IMG 5304 resize   IMG 5309 resize

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.