OEБС

13-17.10.2014. У просторијама Регионалног центра, a у организацији и под покровитељством OEБС-a, одржанa је обука за педагошке асистенте - Модул 0.2: Подршка развоју деце и Модул 0.9: Подршка образовању деце/ученицима са сметњама у развоју и инвалидитетом (дислексијом, хиперактивношћу, сметњама из спектра аутизма, интелектуалним и телесним сметњама, сметњама слуха и вида). Обука је трајала 5 радних дана, за групу од 36 учесника, а предавачи су: Биљана Стојановић, Душан Ристановић, Радмила Гошовић и Милена Јеротијевић. Теме које су обрађиване на овој обуци су: Допринос подршци физичког развоја деце и вештина; Емоционални, социјални, интелектуални развој и развој комуникације; Допринос планирању да се задовоље развојне потребе деце; Два приступа деци са сметњама у развоју; Ко има право на ИОП; Педагошки профил; Планирање мера за отклањање физичких и комуникацијских препрека на задатом примеру; Израда описа образовне ситуације за изабраног ученика. Учесници на обуци били су асистенти из Прокупља, Алексинца, Бора, Зајечара, Књажевца и Ниша.

IMG 6167 resize  IMG 6168 resize