Потписивање уговора са ауторима по јавном позиву ЦПН

Настављајући, сада већ вишегодишњу праксу промоције и популаризације науке кроз пројекте за ученике и наставнике, у Научном клубу РЦ Ниш су 19.08.2021. г. потписани уговори са ауторима пројеката одобрених за реализацију по јавном позиву Центра за промоцију науке. Пројекти су из области промоције и популаризације науке у 2021. години.
Пројекти који су добили финансијску подршку и који ће се реализовати у Научном клубу Ниш су:

1. На месту злочина-интерактивна симулација форензичког процеса;
2. Зелена лабораторија - Баш ти у башти!;
3. Препознајмо псеудонаучне подвале у медицини и психологији.

Пројекти ће се реализовати у периоду 1.09.2021. - 30.03.2022., а њихова укупна вредност је 213.850,00 динара.
Испред тимова, пројекте су потписали координатори: Ана Миленковић, Слободан Петровић и Стеван Станојевић, а испред РЦ Ниш, директорка Данијела Марковић. Координатор активности је Јелена Анђелковић.

Honeyview DSC00665 Honeyview IMG 20210819 102356
Honeyview IMG 20210819 102032 Honeyview IMG 20210819 102512

• Инфо-радионица "DEUTSCH LERNEN, DEUTSCHLAND KENNENLERNEN" +

У организацији Goethe Instituta из Београда, 21.09.2021.од  17:00-20:30 часова у Регионалном центру Ниш биће одржана:
    ИНФО-РАДИОНИЦА "DEUTSCH LERNEN, DEUTSCHLAND KENNENLERNEN"
    Интересујете се за немачки и Немачку? Желите да сазнате како бесплатно можете учити и вежбати немачки на интернету, као и на шта посебно треба обратити пажњу уколико планирате живот и рад у Немачкој? У том случају је бесплатна инфо-радионица „Deutsch lernen, Deutschland kennenlernen“ права ствар за Вас.
    На радионици се обрађују теме попут новог закона о запошљавању стручне радне снаге из иностранства, начина информисања и припреме за живот и рад у новом окружењу али дајемо и конкретне савете како и на који начин бесплатно учити и вежбати немачки и припремити се за сертификате Goethe-Instituta.

Информације и пријава:

• Недеља Goethe-Instituta у Регионалном центру Ниш +

Goethe-Institut је културна установа Савезне Републике Немачке која своју делатност обавља широм света.
    У периоду 20.09.2021 - 24.09.2021. у Регионалном центру Ниш, Goethe-Institut Beograd представиће неке од својих активности.
    Пријављивање за радионице за наставнике немачког језика на пријавном формулару РЦ.

Пријаве за инфо радионицу:

Пријавни лист

Honeyview AktivnostiGoethe Institut 1 page

• НОЋ ИСТРАЖИВАЧА 2021 +

У сусрет научном петку у Научном клубу РЦ Ниш, позивамо Вас да посетите овогодишњу
    НОЋ ИСТРАЖИВАЧА 24.09.2021. од 17:00 до 21:00 часова

Учесници ће имати прилику да прате разне презентације и радионице и да интерактивно учествују у њима.
    Све активности су онлајн на ЗООМ платформи.

У прилогу је агенда и пријавни лист.

Сви наставници учесници активности, добиће потврду о стручном усавршавању.
    Пријављивање је до 23.09.2021. на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Honeyview Агенда Ноћ истраживача21  за школе page 0001

• Активности Научног клуба у првом полугођу +