Одржана обука „Унапређивање квалитета стручног образовања кроз јачање улоге организатора практичне наставе“

28.03.2024. У Центру за стручно усавршавање Ниш, у организацији Аустријске агенције за образовање и интернационализацију (OeAD) заједно са Министарством Републике Србије као партнером, одржана је обука „Унапређивање квалитета стручног образовања кроз јачање улоге организатора практичне наставе“. Обука за организаторе практичне наставе – други део. Организатор практичне наставе и вежби има кључну улогу при успостављању сарадње између школе и привреде, те праћењу квалитета практичних облика наставе и вежби унутар и ван школе. Активности обуке биле су: Ретроспектива првог дела обуке; Презентација резултата ОПН (5 ОПН x 7-8 минута); Презентација резултата ОПН (12 ОПН x 7-8 минута); Осигурање квалитета рада ОПН-а; Мала радионица-мапирање кључних стандарда квалитета рада ОПН; Презентација индикатора квалитета. У заједничкој радионици дефинисани су и разрађени кључни процеси и процедуре организатора практичне наставе и вежби. Реализатори обуке били су експерти OeAD-а: др Јелена Спасојевић, директор Угоститељско-турстичке школе са домом ученика у Врњачкој Бањи и Весна Филиповић, ОПН у Угоститељско-туристичкој школи у Београду. Обуци је присуствовало 13 организатора практичне наставе-наставници из средњих стручних школа са југа Србије.

Honeyview DSC03176 Honeyview DSC03178