Реализован акредитовани семинар "Како да боље разумемо понашање и емотивне потребе деце и адолесцената"

13.04.2024. У Центру за стручно усавршавање реализован је акредитовани семинар "Како да боље разумемо понашање и емотивне потребе деце и адолесцената" (кат.бр.67, област: Васпитни рад). Специфични циљеви семинара су: Упознавање са концептом базичних емотивних потреба у детињству; Препознавање и разумевање узрока понашања и видљивог емотивног стања код деце; Препознавање целоживотних образаца који су последица незадовољених потреба у детињству; Учење адекватних реакција на специфична и потенцијално проблематична понашања код деце и адолесцената и могућност корекције понашања деце и младих од стране полазника који су завршили обуку; Учење специфичних техника и принципа Бихејвиоралне и Шема терапије за помоћ деци, другима и себи. Теме обрађене на семинару: Радионица препознавања базичних емотивних потреба код деце; Радионица препознавања „Шема модова“ и „Шема“; Анализа понашања детета и адекватно реаговање (примењена анализа понашања); Насилничко и зависничко понашање као посебни изазови проблема у понашању; Вежба.
Семинар је реализовао Стеван Станојевић, мастер психолог, мастер педагог, Центар "Психонега" Ниш.

Honeyview DSC03304 Honeyview DSC03302