Предавање - "Пупин: од физичке ка духовној реалности"

18.1.2017. Трибински програм Регионалног центра у 2017.г. почели смо предавањем са називом "Пупин: од физичке ка духовној реалности". Гост Регионалног центра и Научног клуба у Нишу, била је Александра Нинковић Ташић, председник Образовно истраживачког друштва "Михајло Пупин", интеркултурални амбасадор Унеско клуба Универзитета Сорбона и аутор интерактивне изложбе посвећене Пупиновом животу и стваралаштву. За наставнике и ученике нишких школа, Александра је надахнуто говорила о непознатим чињеницама из живота Михајла Пупина, о светосављу и његовој борби за националне интересе, о научним достигнућима које је увек повезивао са српском традицијом.Такође је говорила о пупинизацији - покрету плементитости и љубави, који пропагира борбу за опште добро. Предавање је оставило снажан утисак на све присутне и дало веру у праве вредности, професионализам и квалитет.

IMG 0989 IMG 0992 IMG 0994