Радионица по методи Лујзе Хеј

16.05.2017. је одржана радионица по методи Лујзе Хеј у оквиру серијала под називом "Vолите себе - излечите свој живот". Радионицу је водила Милена Бјеловук, лиценцирани тренер програма Лујзе Хеј. Радионици је присуствовао један учесник.

• 23. 5. 2018. Представљање примера добре праксе +

23.05.2018. у 18.00 часова

Фондација Tempus Erazmus+ омогућила је вртићима, школама и факултетима да аплицирају и одобравањем пројеката добију могућност да посете и бораве у некој од партнерских школа у иностранству. Такву прилику нису пропустили  наставници Школе за основно и средње образовање " 14 октобар".

Презентација примера добре праксе
    Представљање пројекта: Интернационализација школе и прилагођавање европском образовном оквиру путем учешћа у Еразмус + програму Европске уније.

У Регионалном центру, представници Школе за основно и средње образовање "14. октобар" представиће своја искуства у вези са похађањем стручних семинара у земљама ЕУ - Италија, Кипар, Шпанија, као и искуства приликом стручне посете образовним установама на Кипру.

Агенда Пријавни лист

• 26. 5. 2018. СЕМИНАР "Електронске оцене – праћење оцењивања и изостајања ученика путем Интернета" +

У Регионалном центру се реализује семинар број 494 (8 бодова) "Електронске оцене – праћење оцењивања и изостајања ученика путем Интернета".

Семинар је намењен учитељима, стручним сарадницима и наставницима из основних и средњих школа.

Котизација износи 1.600,00 динара.

Пријављивање до 18.05.2018.

Пријавни лист можете преузети ОВДЕ

• 1-3. 6. 2018. СЕМИНАР „Умеће одрастања - оснаживање наставника и васпитача за васпитни и превентивни рад са адолесцентима“ +

Један од семинара који се признаје за држање наставе Грађанско васпитање: aкредитован семинар „Умеће одрастања - оснаживање наставника и васпитача за васпитни и превентивни рад са адолесцентима“, каталошки бр. 87.

Котизација износи 6.250,00 динара.

Пријављивање до 20.05.2018.

Пријавни лист можете преузети ОВДЕ

• 3. 6. 2018. СЕМИНАР "До функционалног знања применом метода и техника у интерактивној настави" +

У Регионалном центру се реализује семинар број 368 (8 бодова) "До функционалног знања применом метода и техника у интерактивној настави".
    Семинар је намењен учитељима, стручним сарадницима и наставницима из основних и средњих школа .

Котизација износи 2.200,00 динара.

Пријављивање до 25.05.2018.

• 9. 6. 2018. СЕМИНАР "Квизом до успешног завршног испита" +

Котизација износи 2.200,00 динара.

Пријављивање до 01.06.2018.

Пријавни лист можете преузети ОВДЕ

Посетите Парк знања у дворишту зграде Регионалног центра - Париске комуне бб (поред Општине Медијана) и играјте се у песку Архимедове бележнице и Si школице, испробајте рад Галилејевог клатна и Фарадејевог тунела, седите на ексерима Факирове столице и упознајте се са 147 цифара броја Pi!
    Групне посете обавезно најавити ради обезбеђивања стручног водича најкасније 7 дана пре доласка. Да би посета прку била испраћена предавањем о експонатима група треба бити од најмање 40 особа, у супротном Парк можете посетити и о експонатима се информисати у сопственој режији. Најава на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или на телефон 018/202-300.

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766

• Брошура акредитованих семинара РЦ Ниш +

За школску 2016/2017. и 2017/2018. годину Регионални центар је у Каталогу програма стручног усавршавања  подржао семинаре о којима можете више прочитати у брошури која је у прилогу.
    Семинари ће се реализовати у току школских година за потребе наставника и школа.
    Организација једнодневних семинара за групу од 30 учесника износи 40.000,00 динара док организација дводневних семинара износи 68.000,00 динара. У цену су урачунати хонорари, порези и доприноси, уверења. Школе могу контактирати Центар на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или телефон 018/202-300 и договорити организацију семинара у школи или у РЦ Ниш.
    Наставници, појединачно заинтересовани за семинаре из понуде, могу се пријавити попуњавањем пријавног листа у прилогу а о термину одржавања семинара биће благовремено обавештени.

БРОШУРА

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• 17. 5. 2018. Представљање примера добре праксе +

“Час математике као могућа база за развијање међупредметних компетенција”

Презентација три часа математике. Предавач је Душица Марковић, професор математике и самостални педагошки саветник, ОШ "Стефан Немања".
    Пријављивање до 15.05.2018. на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. и Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Позив   Пријавни лист

• Испит из немачког језика у организацији Goethe-Instituta +

IT Academy

Регионални центар је у сарадњи са ITAcademy организовао акцију (почев од 05.12.2017.) доделе бесплатних online курсева, којом је за 5 наставника омогућено додатно усавршавање њихових професионалних вештина. Ми ћемо се и у будуће одазивати сличним акцијама које имају за циљ побољшање компетенција наставника.

cacakkanjizakikindakragujevackrusevacleskovacsabacsmederevouzicenovi pazarknjazevac