Одржана трибина "Васпитањем без награде и без казне до здравог, честитог и радосног потомства"

4.04.2019. У препуној сали Регионалног центра одржана је трибина ВАСПИТАЊЕМ БЕЗ НАГРАДЕ И БЕЗ КАЗНЕ ДО ЗДРАВОГ, ЧЕСТИТОГИ РАДОСНОГ ПОТОМСТВА“.

Предавање је одржала Милица Новковић, аутор Породичног буквара, књиге која је обележила претходну деценију. Милица Новковић је говорила о моделима васпитања који су присутни у породицама и начинима да се модели васпитања учине бољим, ефикаснијим и мање штетним по дете.

Трибини је присуствовала Марина Костић, секретар Секретаријата за образовање Града Ниша и преко 100 наставника, сарадника, родитеља.

Милица Новковић је аутор "Породичног буквара", "Бит(ка) љубави" и аутор Програма "Васпитањем без казне и без награде до смањења насиља у породици, вртићу и школи". Двадесетпет година је била професор у основним и средњим школама Београда. Примењивала је велико педагошко дело покојног професора Петра Савића.
Своје огромно искуство у примени "Нове школе", која почива на принципу односа без казне и без награде, је применила у раду у свом вртићу "Добар ђак". Своје искуство и знање преточила је 1999. у књигу "Породични буквар", коју је наменила савременој породици.
Због великог интересовања Центар ће у наредном периоду организовати предавања на којима ће Милица Новковић наставити причу о васпитању и савременој породици.

porodicni bukvar IMG 1874 poroicni bukvar IMG 1878
               porodicni bukvar IMG 1872                      porodi bukvarIMG 1856

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766 Honeyview Honeyview IMG 2318 Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• ПЛАН ОБУКА ЗА АВГУСТ 2019. НАЦИОНАЛНЕ АКАДЕМИЈЕ ЗА ЈАВНУ УПРАВУ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ У ЛОКАЛНОЈ САМОУПРАВИ +

• Акредитован семинар "Умеће комуникације-како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" 27-29.08.2019 +

27-29.08.2019.  У Регионалном центру одржаће се акредитовани семинар који се признаје за држање наставе из предмета ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ, каталошки бр.171, "Умеће комуникације - како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама".

Котизација 6.550,00 динара

Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда     Пријавни лист      Сатница

• НАЈУ Обуке Ниш септембар 2019. +

У оквиру плана спровођења програма стручног усавршавања запослених у јединицама локалне самоуправе у организацији Националне академије за јавну управу у септембру су заказане следеће обуке које би се реализовале у Нишу:

1. Обука "ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ" 5-6. септембра 2019. (четвртак-петак), тренер Јован Алексић

2. Обука "КАКО ПОСПЕШИТИ ЛИЧНУ ЕФИКАСНОСТ?" 16-17. септембра 2019. (понедељак-уторак), тренер Зорана Смиљанић Милојевић

• Вече менталног здравља – "Ви питате" - Трибина: "Нови почетак" 12.09.2019.(четвртак) 19:00-21:00 +

Регионални центар Ниш и Центар Психонега су покренули акцију бесплатних трибина на тему менталног здравља12.09.2019. организују трибину под називом „Нови почетак“.
    Почетак школске године је велика промена како за малишане који се навикавају на предшколску установу, школу или прелазак у више разреде, тако и за ученике који полазе у средњу школу или на факултет. Родитељи су такође под притиском да се прилагоде новонасталим обавезама. Запослени у просвети упознају своје нове ученике, али и неке нове пропозиције којима морају да прилагоде свој рад.
    Сви заједно ћемо покушати да почетак нове школске године олакшамо и учинимо лепим искуством и за ученике и за родитеље и за запослене у просвети. Позивамо вас да се придружите. Наравно у форми који смо имали и до сада - тема посматрана из угла припадника различитих струка, отворено за питања и дискусију. Присуство је бесплатно!
    Присутни наставници добијају потврду о стручном усавршавању у установи на 2 сата (Правилник о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника, "Сл.гласник број 48/18")
    Пријављивање на пријавном листу у прилогу. Пријаве слати на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. ili Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. do 11.09.2019.
    Пријавни лист

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - семинар ће се реализовати 21.09.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.09.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.09.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист