Одржан скуп на тему "Бизнис и људска права - кодекс равноправности"

02. 04. 2019. Регионални пројекат „Социјална права за осетљиве групе“ SoRi, Немачке развојне сарадње (GIZ) заједно са Повереником за заштиту равноправности, а у партнерству са невладином организацијом „Центар за образовање и усвршавање“ (CEUS), организовали су скуп на тему: „Бизнис и људска права – кодекс равноправности“ у великој Сали Регионалног центра. Скупу је присуствовало 30 представника невладиних организација.

biznis i ljudska prava IMG 1851 biznis i ljudska prava IMG 1855

IMG 1851 IMG 1793 IMG 1863 IMG 1764 IMG 1766 Honeyview Honeyview IMG 2318 Honeyview Honeyview IMG 2324

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

• Предавања професора са Универзитета "Св. Климент Охридски" из Софије у организацији Департмана за српску и компаративну књижевност од 24. до 28.06.2019. +

У организацији Департмана за српску и компаративну књижевност Филозофског факултета у Нишу у Регионалном центру у периоду од 24. до 28.06.2019. одржаће предавања проф. др Панајот Карађозов, доц. др Ина Христова и гл. ас. др Елена Христова, професори Универзитета „Св. Климент Охридски“ у Софији, у оквиру програма Еразмус. Теме предавања и сатница у прилогу.

Програм

• ПЛАН ОБУКА ЗА ЈУЛ 2019. НАЦИОНАЛНЕ АКАДЕМИЈЕ ЗА ЈАВНУ УПРАВУ ЗА ЗАПОСЛЕНЕ У ЛОКАЛНОЈ САМОУПРАВИ +

• Акредитован семинар "Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности" - 21.08.2019 +

Акредитован семинар : Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности, каталошки бр.945 биће одржан у Регионалном центру 21.08.2019.
    Општи циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима.

Котизација: 1.000,00 динара
    пријављивање до 15.08.2019. на info@rcnis.edu.rs
    Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда   Пријавни лист

• Акредитован семинар "Програм подршке наставницима и стручним сарадницима за рад у основној и средњој школи" - 22.08.2019. +

Регионални центар организује 22.8.2019. Акредитован семинар број 564 "Програм подршке наставницима и стручним сарадницима за рад у основној и средњој школи". За присуство семинару добија се уверење на 12 бода - 8 бодова непосредног присуства + 4 бода за примену наученог.
    Котизација износи 2500,00 динара.
    Циљна група: наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе - гимназија, наставник општеобразовних предмета - средња стручна школа, наставник стручних предмета - средња стручна школа, наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, стручни сарадник у школи
    Пријављивање до 20.8.2019. на пријавном листу у прилогу (саставни део понуде). Пријаве слати на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
    Реализатори: Татјана Јаћимовић, школски психолог – педагог, Техничка школа, Чачак; Катарина Дуњић Мандић, школски психолог – педагог, Гимназија, Чачак.
    Теме:  1. дан Уводно предавање; Компетенције и професионални развој; Комуникација у учионици; Учење и подучавање (Како знамо да је нешто научено?); Припремање и извођење наставе орјентисане на исходе; Затварање и евалуација 2. дан Припрема, реализација и праћење часа у складу са циљевима обуке.
    Више о семинару у прилогу.

О семинару и пријавни лист

• Акредитован семинар "Умеће комуникације-како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" 27-29.08.2019 +

27-29.08.2019.  У Регионалном центру одржаће се акредитовани семинар који се признаје за држање наставе из предмета ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ, каталошки бр.171, "Умеће комуникације - како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама".

Котизација 6.550,00 динара

Понуда и пријавни лист у прилогу

Понуда     Пријавни лист

• Распоред испита GOETHE-INSTITUTA за 2019. годину +