Представљен лексикон "Улице и тргови града Ниша"

11.4.2019. УРегионалном центру за професионални развој запослених у образовању је одржано представљање  лексикона “УЛИЦЕ И ТРГОВИ ГРАДА НИША“. Аутори лексикона су Живојин Станисављевић и Милан  Димитријевић.
На почетку представљања лексикона, као уводничар присутнима се обратио г-дин Иван Реди, архитекта и члан Културног одбора Града Ниша, који је говорио о почеткуи развоју урбанизације Ниша и првим називима улица.
О садржају и начину прикупљања података лексикона - "Улице и тргови Града Ниша",  говориоје један од аутора, Милан Димитријевић.
У лексикону је пописано 1.462 улица у градским и приградским насељима, описана њихова историја, како су и кад мењале имена и по коме или чему се сада зову.
Представљању је присуствовало 30 наставника и грађана нашег града.

TRGOVI I GRADOVIIMG 1913 TRGOVI I GRADOVIIMG 1919

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +