Одржана је "Трећа међународна колонија филмске критике"

08-11.10.2017. У Регионалном центру одржана је Трећа међународна колонија филмске критике у организацији Нишког културног центра. Међународна колонија филмске критике Ниш замишљена је са циљем да се у домаћој и регионалној јавности реафирмише помало запостављена пратећа кинематографска делатност која има пресудан утицај на васпитавање и сазревање филмског укуса код млађих филмофилских нараштаја.
Првог дана је у Регионалном центру реализована "Школска радионица филмске критике" на којој се обрађивало класично остварење српског филма – „Чудотворни мач“. Након пројекције овог домаћег филма  ученици нишких гимназија: „9. мај“, „Светозар Марковић“ и „Стеван Сремац“ су у групама, у оквиру радионица, разрађивали тему „Критичка дискусија о филму“. Циљ радионица је да се ученицима укаже на начине анализе, оцењивања и вредновања филма.
У среду, 09. октобра, одржан је округли сто са оквирном темом „Аутор у фокусу“ а на тему живота и рада познатог редитеља Ингмара Бергмана.
Дан касније одржан је округли сто  “Тајне одаје филмске историје”.

Међународна колонија филмске критике Ниш 2019 трајала је три дана и имала петнаест учесника и гостију из земље и иностранства.

Filmska kritika 1 Filmska kritika 2

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +