Одржана трибина "Вршњачко насиље"

5.11.2019. Регионални центар и Центар Психонега организовали су пету трибину у оквиру активности “Вече менталног здравља – Ви питате“. Трибина под називом „Вршњачко насиље“ изазвала је велико интересовање тако да је окупила 150 наставника, стручних сарадника, васпитача, студената и грађана.

На трибини су уводна предавања имали: Данијела Вукић Денић, педагог у ОШ „9.октобар“ у Прокупљу, саветник-спољни сарадник Министарства просвете за заштиту од дискриминације, насиља и злостављања, Стеван Станојевић, психолог и терапеут у Центру Психонега и Миодраг Ленић, адвокат.

Говорили су о узроцима проблема у ширем друштвеном окружењу и систему вредности деце и младих, породици, школи и медијима као факторима социјализације, начинима реаговања на насиље и о казнено-поправним и дисциплинским мерама код деце и малолетника и одговорности пред законом.

После излагања присутни су коментарисали насиље међу вршњацима и постављали питања говорницима.

Honeyview IMG 2811 Honeyview IMG 7489Honeyview IMG 2820 Honeyview IMG 7491

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.