Одржана трибина "Образовање? Реформа које деформације за какву форму?"

16.12.2019. Регионални центар је у сарадњи са ЕдуЛаб-ом (Лабораторија образовних стратегија Института за филозофију и друштвену теорију, Универзитет у Београду), организовао је трибину "Образовање? Реформа које деформације за какву форму?".
На трибини су учествовали: др Александра Илић Рајковић, педагог, Одељење за педагогију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду, Немања Ђорђевић, програмски директор за образовање, организација Дигитална Србија,  др Ранко Драговић, редовни професор, Природно-математички факултет, Ниш, др Марија Јовановић, ванредни професор, Департман за педагогију, Филозофски факултет, Ниш, Ана Ивић Вељковић, професор географије, Гимназија „Бора Станковић“ Ниш и Правно-пословна школа Ниш, и Радоје Кошанин, професор математике, ОШ „Вожд Карађорђе“, Ниш. Модератор трибине била је др Јелена Ћериман, социолог, Институт за филозофију и друштвену теорију, Универзитет у Београду.

Свако од говорника је износио ставове о актуелнимали и о потребним реформама у српском образовању. Критички су се осврнули на неповезаност/и по нивоима образовања што нарушава квалитет континуитета у образовању и васпитању ученика. Апострофирана је потреба укључивања наставника у доношење одлука на свим нивоима, а нарочито у одлучивањима шта и у којој мери треба реформисати. Трибини је присуствовало 40 наставника, стручних сарадника и професора факултета.

Honeyview IMG e82d2e432339cfc3638040a605acb840 V Honeyview IMG c2528a41a6531931a57d14a7a7e47fe6 V

• Дечји научни камп 2021 +

Дечји научни камп је спреман за нове авантуре! Од 2. до 13. августа, као и претходних година, спремили смо научна дружења, учења, игре и идеје које ћемо делити и стварати. Ове године, међутим, организовали смо хибридни дневни камп тако што ће се активности на кампу истовремено одвијати онлајн и уживо, у четири београдска парка. Док ће део деце бити на локацијама у Београду, остали ће бити свуда по свету!
    Ове године, један дан одвојили смо за геолошка и географска истраживања, други за изучавање историје, трећи биологије, а четврти астрономије. За ову прилику позвали смо наше угледне научнике и научнице да заједно са децом истраже и испробају методе и открића из својих лабораторија. Деца ће прикупљати и анализирати узорке, мапирати, документовати своја истраживања. Бавићемо се правим научним радом. А потом ћемо резултате истраживања претворити у приче које можемо да испричамо другима тако да лако разумеју и компликоване научне теме.
    Пријаве су електронске и обавезне на ЛИНКУ. Број деце за учешће уживо је ограничен на 20 и уколико број пријава премаши број места на кампу, предност ћемо дати деци која нису до сада учествовала у нашим програмима.
    Пријаве трају до 25. јула.

Honeyview DNK 3 1 2048x1365

• Инфо-радионица "DEUTSCH LERNEN, DEUTSCHLAND KENNENLERNEN" +

У организацији Goethe Instituta из Београда, 21.09.2021.од  17:00-20:30 часова у Регионалном центру Ниш биће одржана:
    ИНФО-РАДИОНИЦА "DEUTSCH LERNEN, DEUTSCHLAND KENNENLERNEN"
    Интересујете се за немачки и Немачку? Желите да сазнате како бесплатно можете учити и вежбати немачки на интернету, као и на шта посебно треба обратити пажњу уколико планирате живот и рад у Немачкој? У том случају је бесплатна инфо-радионица „Deutsch lernen, Deutschland kennenlernen“ права ствар за Вас.
    На радионици се обрађују теме попут новог закона о запошљавању стручне радне снаге из иностранства, начина информисања и припреме за живот и рад у новом окружењу али дајемо и конкретне савете како и на који начин бесплатно учити и вежбати немачки и припремити се за сертификате Goethe-Instituta.

Информације и пријава: