Одржана трибина "Образовање? Реформа које деформације за какву форму?"

16.12.2019. Регионални центар је у сарадњи са ЕдуЛаб-ом (Лабораторија образовних стратегија Института за филозофију и друштвену теорију, Универзитет у Београду), организовао је трибину "Образовање? Реформа које деформације за какву форму?".
На трибини су учествовали: др Александра Илић Рајковић, педагог, Одељење за педагогију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду, Немања Ђорђевић, програмски директор за образовање, организација Дигитална Србија,  др Ранко Драговић, редовни професор, Природно-математички факултет, Ниш, др Марија Јовановић, ванредни професор, Департман за педагогију, Филозофски факултет, Ниш, Ана Ивић Вељковић, професор географије, Гимназија „Бора Станковић“ Ниш и Правно-пословна школа Ниш, и Радоје Кошанин, професор математике, ОШ „Вожд Карађорђе“, Ниш. Модератор трибине била је др Јелена Ћериман, социолог, Институт за филозофију и друштвену теорију, Универзитет у Београду.

Свако од говорника је износио ставове о актуелнимали и о потребним реформама у српском образовању. Критички су се осврнули на неповезаност/и по нивоима образовања што нарушава квалитет континуитета у образовању и васпитању ученика. Апострофирана је потреба укључивања наставника у доношење одлука на свим нивоима, а нарочито у одлучивањима шта и у којој мери треба реформисати. Трибини је присуствовало 40 наставника, стручних сарадника и професора факултета.

Honeyview IMG e82d2e432339cfc3638040a605acb840 V Honeyview IMG c2528a41a6531931a57d14a7a7e47fe6 V

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.