Одржана трибина "Образовање? Реформа које деформације за какву форму?"

16.12.2019. Регионални центар је у сарадњи са ЕдуЛаб-ом (Лабораторија образовних стратегија Института за филозофију и друштвену теорију, Универзитет у Београду), организовао је трибину "Образовање? Реформа које деформације за какву форму?".
На трибини су учествовали: др Александра Илић Рајковић, педагог, Одељење за педагогију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду, Немања Ђорђевић, програмски директор за образовање, организација Дигитална Србија,  др Ранко Драговић, редовни професор, Природно-математички факултет, Ниш, др Марија Јовановић, ванредни професор, Департман за педагогију, Филозофски факултет, Ниш, Ана Ивић Вељковић, професор географије, Гимназија „Бора Станковић“ Ниш и Правно-пословна школа Ниш, и Радоје Кошанин, професор математике, ОШ „Вожд Карађорђе“, Ниш. Модератор трибине била је др Јелена Ћериман, социолог, Институт за филозофију и друштвену теорију, Универзитет у Београду.

Свако од говорника је износио ставове о актуелнимали и о потребним реформама у српском образовању. Критички су се осврнули на неповезаност/и по нивоима образовања што нарушава квалитет континуитета у образовању и васпитању ученика. Апострофирана је потреба укључивања наставника у доношење одлука на свим нивоима, а нарочито у одлучивањима шта и у којој мери треба реформисати. Трибини је присуствовало 40 наставника, стручних сарадника и професора факултета.

Honeyview IMG e82d2e432339cfc3638040a605acb840 V Honeyview IMG c2528a41a6531931a57d14a7a7e47fe6 V

• Aкрeдитoвaн сeминaр "Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" +

Aкрeдитoвaн сeминaр" Умeћe кoмуникaциja - кaкo дa гoвoримo и слушaмo дa би учeници жeлeли дa нaс чуjу и дa рaзгoвaрajу сa нaмa" рeaлизуje сe у Рeгиoнaлнoм цeнтру у пeриoду 28-30.08.2020. год. Oвo je jeдaн oд прoгрaмa кojи сe признaje зa држaњe нaстaвe Грaђaнскo вaспитaњe.
    Кoтизaциja износи 6.550,00 дин.

Пријавни лист    Понуда

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА за СЕПТЕМБАР/OKTOБАР/НОВЕМБАР/ДЕЦЕМБАР 2020. године +