Одржан акредитовани семинар "Превентивна улога појачаног васпитног рада и његова повезаност са васпитним мерама"

У Центру за стручно усавршавање Ниш у суботу 16.03.2024., за 29 наставника средње школе Прве нишке гимназије „Стеван Сремац“ реализован је акредитовани семинар „Превентивна улога појачаног васпитног рада и његова повезаност са васпитним мерама“ (каталошки број 129, област: васпитни рад, 8 бодова. Општи циљеви семинара: Унапређивање знања наставника за превентивно пружање стручне помоћи ученицима кроз појачан васпитни рад и васпитне мере. Специфични циљеви семинара: Стицање знања о прописима који регулишу права, обавезе и одговорност учесника; Развијање компетенција за примену појачаног васпитног рада и одговарајућих васпитних мера; Обука наставника за препознавање непримереног понашања и спровођење превентивних активности; оснаживање наставника за тимски приступ у спровођењу појачаног васпитног рада уз примену адекватних образаца; Оспособљавање наставника за праћење ефеката појачаног васпитног рада, васпитних мера и вођење прописане школске евиденције. Семинар су реализовали: Марина Стојановић, Основна школа „Краљ Петар Први“Ниш и Роберт Џунић, Основна школа „Краљ Петар Први“.

Honeyview DSC03044 copy Honeyview DSC03053
Honeyview DSC03051 Honeyview DSC03047